Ev / Teknik Destek / Canon / Canon 5B00 Hatası Nedir Çözüm Yöntemi

Canon 5B00 Hatası Nedir Çözüm Yöntemi

Canon 5b00 hatası çözümü, Canon emici dolu hatası çözümü, 5b00 hatası nedir, 5b00 hatası neden gelir, ile alakalı tüm konuları detaylı bir şekilde anlatacağız

Canon 5b00 hatası nedir ?

Canon 5b00 hatası yazıcının emicisi doldu demektir, yani bir nevi yazıcının kullanım ömrünün dolduğunu göstermektedir. Yazıcı içerisindeki atık mürekkep deposudur. Yazıcıda fazla atılacak atık mürekkebin dolduğu bölmedir.

Canon 5b00 hatası ne zaman gelir ?

Her yazıcının emici dolu hatası aynı şekilde gelmez, yoğun temizleme fazla yaptığınızda emici daha çok dolmaktadır. Baskı sayısı ve yaptığınız baskı sayısına bağlıdır. Hiç baskı yapmasanız bile her yazıcıyı kapatıp açtığınızda yine bir miktar mürekkep yazıcının içine akmaktadır.

Canon Emici Hatası Hangi Yazıcılarda gelir ?

Canon emici hatası her yazıcıda gelmektedir. Bu sadece canon yazıcılara bağlı değildir her mürekkep püskürtmeli yazıcıda bulunmaktadır. Hatta reklam matbaa makinelerinde bile atık mürekkep deposu bulunmaktadır.

Fakat bazı yazıcılar varki yeni modellerde içerisinde atık haznesi bulunmadığı için direk yazıcı içerisine dökülmektedir. Bu tür durumda yazıcıyı aylık olarak açıp içerisindeki atık mürekkebi temizlemenizde yazıcının ömrünü uzatmaktadır. Bunlar; canon e414, mg2450, mg2550, e484 gibi yeni çıkan modellerdir. G serisinde bulunmaktadır. bu tür modellerin resetlenmemesini tavsiye etmekteyiz.

Emici Dolu hatası garanti dışı ve sarf malzeme olarak geçmektedir. Bazı modellerde yetkili servi 150 tl ile 300 tl arasında masraf alabilmektedir.

Canon 5b00 Hatası Nasıl Resetlenir ? 

Gelelim olayın en çarpıcı bölümüne canon G serisi başta olmak üzere ip ix serilerinde resetlenme ile kullanım ömrü uzatılmaktadır. Zaten gelen emici dolu hatası ile normal bir kullanımda 15 bin 20 bin sayfada gelmektedir. Bundan sonrasında kartuş da garanti dışı olduğundan resetleme yapmak en mantıklı iş olarak görünmektedir. ileriki sorunlarda başınız ağrımaz.

Canon eski service tool ile resetlemeye kalkmayın yazıcı kitlenmektedir. !

Yeni Sürüm Yazıcı reset yazılımını satın almak için Tıklayın

 

Canon 5b00 Resetleme videosu

 

hakkında kartus

kadın sitesi

Bulunamadı

Epson Garanti Uzatma Ücretsiz Yöntemi

Epson yazıcıların garantisi nasıl uzatılır ? Epson garanti kayıt sitesi, Epson ürünlerinde uzatılmış garanti, Epson …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

inkjet